امروز: پنجشنبه 2 خرداد 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت انواع سقفهای رایج بتونی

پاورپوینت انواع سقفهای رایج بتونی دسته: معماری
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 14430 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 65

پاورپوینت انواع سقفهای رایج بتونی

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

 پاورپوینت انواع سقفهای رایج بتونی

پاورپوینت انواع سقفهای  رایج  بتنی 65اسلاید

کرومیت –کمپوزیت-متال دک - کوبیاکس

سقف

یكی از اجزای اصلی تشكیل‌دهنده انواع ساختمان‌ها، سقفهای بتنی هستند كه نقش اساسی آنها انتقال نیـروهای قائم و افقی ناشی از وزن مـرده سقف و نیروهای باد و زلزله به تیرها و ستونها و دیوارهای بابر است.

مقدمه

سیستم سقف کُرمیت از تیرچه‌های فولادی با جان باز در ترکیب با بتن استفاده میشود. در ساخت تیرچه‌های مذکور از یک تسمه، در بال تحتانی و نیز یک میلگرد خم شده در جان استفاده می‌شود. برای پرکردن فضای خالی بین تیرچه‌ها از قالب‌های ثابت مانند بلوک‌های سیمانی، پلی استایرن، طاق ضربی، قالب‌های موقت فولادی (کامپوزیت ) و یا هر پرکننده سبک استفاده می‌شود. فواصل تیرچه‌ها بسته به نوع قالب از 73 سانتی تا 100 سانتی متر متغیراست، روی سقف نیز با 4 الی 10 سانتی متر بتن پوشانده می‌شود.

تیرچه‌ها از نوع خود ایستا بوده و به همین علت هیچ نوع شمع بندی در زیر سقف مورد نیاز نمی‌باشد و تیرچه‌ها به نحوی طراحی می‌شوند که بتوانند وزن بتن خیس، قالب‌ها و عوامل اجرایی سقف را به تنهایی تحمل کنند.

پس ازاین که بتن به 75% مقاومت مشخصه خود می‌رسد، تیرچه‌های فولادی با بتن به صورت یک مقطع مختلط وارد عمل شده و بارهای مرده و زنده سقف را تحمل می‌کنند

تاریخچه

این سقف در سال 1362، توسط آقای مهندس محمد جعفر كرمی، ‌ثبت اختراع شده و در سال 1375، آئین نامه جزئیات اجرایی سقف كرمیت توسط ایشان منتشر شده است، علاوه برآن بروشورها و كاتالوگ‌های فنی و تبلیغاتی مختلفی دراین زمینه، توسط شركت كرومیت پارس به چاپ رسیده است. و سرانجام در سال 1381، نشریه شماره 151 سازمان مدیریت وبرنامه ریزی كشور، تحت عنوان «راهنمای طراحی و اجرای سقف تیرچه‌های فولادی با جان باز در تركیب با بتن» منتشر شده است، تا حداقل ضوابط و معیارهای لازم برای طراحی و اجرای این گونه سقف‌های خود ایستا را بیان نماید

اجزای تشکیل دهنده سقف کرومیت :

) تیرچه فولادی با جان باز

2) بلوك

3) میلگرد افت وحرارت

4) كلاف عرضی

5) بتن پوششی در جا

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت انواع سقفهای رایج بتونی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر