امروز: شنبه 2 شهریور 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت طراحی مرکز تحقیقات ساختمان و انرژی اصفهان

پاورپوینت طراحی مرکز تحقیقات ساختمان و انرژی اصفهان دسته: معماری
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 21357 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 142

پاورپوینت طراحی مرکز تحقیقات ساختمان و انرژی اصفهان

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

پاورپوینت طراحی مرکز تحقیقات ساختمان و انرژی اصفهان

توضیحات:مطالعات طرح 1طراحی مرکز تحقیقات ساختمان و انرژی

پاورپوینت تنظیم شرایط محیطی

فهرست:

فصل اول   مطالعات بسترشناسی طرح

 • مطالعات تاریخی
 • مطالعات جمعیتی و اجتماعی
 • مطالعات فرهنگی
 • مطالعات جغرافیایی

فصل دوم   فیزیک ساختمان

 • معماری پایدار
 • سیستم های انفعالی
 • سیستم های فعال

فصل سوم   برنامه فیزیکی

 • حوزه ها
 • ریزفضاها
 • دیاگرام ها
 • تحلیل سایت

…………………………..

پیشینه تاریخی شهر اصفهان

اسپادان یا اسپادانا به زبان یونانی ، سپاهان به زبان پهلوی ، اصفهان به زبان عربی و بالاخره اسپهان به زبان پارسی امروز شهری است بسیار قدیمی ( اما قدمت آن تا قبل از دوره ساسانی بر اساس مدارک موجود چندان روشن نیست)موزه بزرگ و گرانبهایی است که دنیایی از شگفتی های هنر ایرانی و اسلامی را در خود جای داده است . در دوره ساسانی که دوران رشد شتابان شهرنشینی نام گذاری شده است ، روستاها یکی بعد از دیگری به شهر تبدیل می شدند.

در این دوره شهر اصفهان به صورت یک شهر کامل که خصوصیات یک شهر معتبر را داشته باشد نبوده ، بلکه مجموعه ای بود از روستاهای پراکنده که مهم ترین آنها عبارت بودند از : یهودیه، جی و چند آبادی کوچک اقماری آن .

اصفهان در عصرصفویه

شهر اصفهان در ادوار تاریخی مختلف تغییرات قابل توجهی را در خود جای داده است، اما آنچه امروز به عنوان ساختار شهر مورد نظر می باشد، بیشتر همان ساختار گسترش یافته صفوی است این دوره یکی از نقطه های اوج معماری و شهرسازی این دیار است. اهم تحولات رخ داده در این دوره عبارتند از:

ـ احداث میدان نقش جهان به عنوان مرکز جدید شهری

ـ  ارائه طرح از پیش فکر شده برای اصفهان و مطرح کردن اصفهان به عنوان باغ شهر

ـ طراحی یک الگوی توسعه شهری ، با استفاده از دو عنصر رودخانه ( طبیعی ) و چهار باغ ( مصنوعی ) و قرار دادن عملکرد تفریحی ، سیاحتی در حاشیه چهارباغ و در تلفیق ماهرانه آن با زاینده رود و سی و سه پل.

استخوان بندی شهر اصفهان ( در عصر صفویه )

اساس استخوان بندی شهر اصفهان ، در عصر صفویه بر دو محور شهری استوار بوده و این استخوان بندی در حقیقت ساختار اصلی شهر را تشکیل می داده است. ساختار مزبور شبکه ای بود از دسترسی ها که ستون فقرات آن را دو محور بازار و چهارباغ تشکیل می داد.

بررسی ساختار وضع موجود

شهر اصفهان در ادوار تاریخی مختلف، تغییرات قابل توجهی را در خود جای داده است، اما آنچه امروز به عنوان ساختار شهر مورد نظر می باشد، بیشتر همان ساختار گسترش یافته صفوی است. در حال حاضر ساختار اصلی و نظام کالبدی شهر اصفهان بر پایه دو محور طبیعی زاینده رود و محور مصنوع چهارباغ استوار است.

دین و مذهب

مردم استان را مسلمانان شیعه مذهب تشکیل می دهند که درکنار ایشان پیروان دیگر دین های آسمانی چون زرتشتیان مسیحیان و یهودیان  در آرامش زندگی می کنند.مسیحیان بیشتر در شهرهای اصفهان شاهین شهر و فریدن اقامت دارند.

زبان

مردم استان اصفهان به زبان پارسی سخن میگویند لیکن دارای لهجه های گوناگون و گویش های بی شمار و برگرفته از زبان پارسی پهلوی و زبان اوستایی هستند.در استان در برخی از شهرستان ها نیز شاهد گویش های لری هستیم و گویش های ترکی نیز در نزد عشایر سمیرم و دهاقان شنیده می شود.

شاخص آلودگی هوا (AQI): این شاخص معیاریست كه غلظت تركیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوكسید كربن-دی اكسیدگوگرد- تركیبات نیتروژن- ازن و ذرات معلق را كه دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف میباشند را تبدیل به یك عدد بدون واحد كرده و وضعیت آلودگی هوا را به صورت كیفی در شش سطح پاک – سالم – ناسالم- بسیار ناسالم- خطرناک و بحرانی نمایش میدهد.

جغرافیای طبیعی

زاینده رود که بزرگترین رودخانه فلات مرکزی ایران است،در این منطقه قرار می گیرد. این رودخانه از ارتفاعات زردکوه بختیاری واقع در جنوب غربی اصفهان سرچشمه می گیرد. این رودخانه پس از طی مسافتی حدود 360 کیلومتر، از مغرب به مشرق ، جلگه اصفهان را آبیاری کرده و در نهایت به باتلاق گاوخونی که در 140 کیلومتری جنوب شرقی اصفهان واقع است، می ریزد. این رودخانه همچنین از میان شهر اصفهان عبور می کند و مهمترین علت وجودی شهر اصفهان به شمار می آید. دشتی که شهر اصفهان بر روی آن قرار می گیرد، هموار و با شیب متوسط، کمتر از 0.3 درصد می باشد و جهت شیب آن از شمال غربی به جنوب شرقی می باشد. در جنوب این شهر، کوه صفه با ارتفاع 7400 پا قرار دارد .

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت طراحی مرکز تحقیقات ساختمان و انرژی اصفهان , طراحی مرکز تحقیقات ساختمان و انرژی اصفهان

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر